Digitális feladatgyűjtemény - I. Világháború

Digitális feladatgyűjtemény – I. Világháború

A Stiefel Interactive legújabb fejlesztése az I. Világháború és előzményei, valamint a Szovjetunió létrejöttének eseményeit feldolgozó digitális feladatgyűjtemény. Remekül kiegészíti az I. Világháború és a két világháború közti időszakot feldolgozó digitális tananyagunkat, de anélkül is remek gyakorló és ellenőrző feladatokat találhatunk benne, mellyel az összefoglalás, egyes témakörök áttekintése, a megtanult információk elmélyítése élményszerűvé, a tanulás könnyebbé és hatékonyabbá válik.

Az alábbi témakörökben találhatunk feladatokat: Az első világháború előzményei, A világháború kezdetei, Forradalmak Oroszországban, A háború befejezése, Fegyverek és frontok, Magyarország a háborúban, A háborút lezáró békerendszer, Magyarország a háború után, Trianoni békediktátum.

A feladatok segítik térben és időben elhelyezni az eseményeket, gyakoroltatják a történelmi szakszavak, fogalmak alkalmazását, vagy eseményeket, helyszíneket, neveket kell párosítani bennük. A feladatok nehézségi szintje különböző, így a tanórán a differenciálás is könnyen megoldható.

Ellenőrző módban használva a feladatokat az eredményről azonnali visszajelzést kapunk, így akár egy órai feleletet is könnyen levezényelhetünk az interaktív táblánál.

Az összefoglaló feladatok az egész I. Világháború időszakát felölelő komplex feladatokat tartalmaznak, hasonlóan a témakörönkénti feladatokhoz, itt is választhatunk gyakorlás és ellenőrzés mód között. Ezek az összefoglaló feladatok kiválóan illenek egy, a témát lezáró összefoglaló órához, vagy érettségire történő készüléshez is!

Színesebbé és valóban interaktívvá teheti szakóráit, élményszerűvé a diákok tanulását ezzel a feladatgyűjteménnyel. Digitális feladatgyűjteményünket, interaktív tananyagainkhoz hasonlóan igényes grafikák, és fényképek teszik színesebbé. Rendelje meg digitális feladatgyűjteményünket itt>>>!

Ön itt van: Főoldal Digitális tananyagok Történelmi digitális tananyagok Digitális feladatgyűjtemény - I. Világháború